Şehitler İçin Binler YürüdüAYDIN

16.07.2017 - 18:45

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Aydın’da Çeşitli Etkinlikler yapıldı.15 Temmuz Cumartesi günü akşam saatlerinde Zafer Meydanı’nda başlayan yürüyüşe binler katıldı.

Milli Birlik Günü Kapsamında gerçekleştirilen yürüyüşe Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Garnizon Komutanı ve Asal Başkanı Per. Albay, İl jandarma Komutanı J.Kd. Albay Halil Şen Mehmet Parım, Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, MHP İl Başkanı Levent İlter, sivil toplum kuruluşları ve daire müdürleri katıldı. Milli Birlik Günü yürüyüşü Atatürk Kent Meydanı’na kadar devam etti. Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda Polis Ekipleri yüksek güvenlik önlemleri aldı. Vatandaşların üzerleri aranarak toplanma alanına alındı. Etkinlikler Aydın kadın Mehteran Takımı ile başladı. Atatürk Kent Meydanında Bayrak ve T shirt dağıtımı yapıldı. Kadın Mehter Takımı’nın ardından Şehitlerimiz İçin Kura-ı Kerim okundu ve dualar edildi

 

“O Hainler Aramızdaydı”

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger Aydınlılara minnet duyduğunu belirterek “Çanakkale’de de siz vardınız, İstiklal Harbi’nde de siz vardınız. Bugün burada meydanlarda da siz varsınız. Şehitler abidesinde yazan isimler sizin dedelerinizin isimleridir. Yörük Ali Efe’nin torunları sizlersiniz. Tarihin en zor noktasında, Anadolu’nun her yerinde ve her dara düşüldüğünde yine meydanlarda siz vardınız, 15 Temmuz’da meydanlarda siz vardınız. Yörük ali Efe’nin torunları bugün Nedip Cengiz Eker olarak yine ayağa kalkmıştır. Bizi yenemeyeceklerini biliyorlar.”dedi.

 

 

 “Biz Düşmanlarımızı Biliyoruz !”

 “Biz düşmanlarımızı biliyoruz” diyerek sözlerine devam eden Vali Köşger “Anadolu coğrafyası zor bir coğrafya. Nice imparatorluklar gelip geçti bu topraklardan. Bunu en iyi bilen Aydınlılardır. Toprağı kazdığınızda altından medeniyetlerin eserleri hala çıkmakta. Kader insanı imtihana tabi tutar. Millet o noktada dik bir duruş sergileyebiliyorsa yaşamlarına devam eder. Dik duruş sergileyemezse yok olup gider. Son asra baktığımızda her zaman karanlık odakların olduğunu ve onların arkasında mutlaka gizli güçler olduğunu görüyoruz. Ama biz düşmanımızın kim olduğunu biliyoruz. Onları tanıyoruz ”dedi.

 

“Aydın halkından söz istedi”

Vali Köşger “Bizim bizden başka dostumuz yok” diyerek Aydın halkına seslendi ve söz istedi.

“Biz birbirimize kenetlendiğimiz sürece bizi dünyada alt edecek güç yok. Bunu 15 Temmuzda herkes gördü. Bizim bizden başka dostumuz yok. Kenetleneceğiz gerekirse kol kola gireceğiz birbirimize güveneceğiz. Dünya’nın en güzel bayrağı bizim bayrağımızdır. Allah o bayrağı hiç indirmesin. Hepinizi saygıyla selamlıyor ve hayırlı nöbetler diliyorum ”dedi.

 

Vali Yavuz Selim Köşger’in konuşmasının ardından 15 Temmuz belgeselleri izlendi. Halk Oyunları kategorisinde Türkiye 2.si olan Mustafa Kiriş Ortaokulu öğrencileri halk oyunu gösterilerini sergiledi.

 Saat 00. 13’de selalar okunmaya başladı.15 Temmuz Nöbeti Pazar günü gece 24.00’e kadar devam edecek.

“Darbeyi yapabilirlerse bir daha buyursunlar”

 

Şehit polis memuru Nedim Cengiz Eker’in babası Nihat eker ise kürsüye çıkarak, “Oğlumun silahı benim cebimde. Bundan sonra erkeklerse  tekrar darbe yapsınlar. Onları alnının çatısından vurmazsam namerdim. Darbeyi yapabilirlerse bir daha buyursunlar. Bu ülke şaha kalkmıştır artık kimse durduramaz” dedi.


Gazete Flaş
Bu haber 187 defa okundu.