İlk Ziyaret AGC'yeAYDIN

19.06.2017 - 19:40

Geçtiğimiz günlerde yapılan kongrede ASKF’de göreve gelen Hasip Arıkan başkanlığındaki yönetim kurulu ilk ziyareti Aydın Gazeteciler Cemiyetine yaptı. Ziyarette daha ziyade ekonomik konular ve tesisleşme gündeme geldi. Aydın ASKF Başkan Arıkan, “Aydın’da iş adamları takımlarımızın deplasman giderlerini bile karşılaşa, bu kulüpleri büyük bir yükten kurtarır” dedi

Geçtiğimiz günlerde yapılan kongrede ASKF’de göreve gelen Hasip Arıkan başkanlığındaki yönetim kurulu ilk ziyareti Aydın Gazeteciler Cemiyetine yaptı. Ziyarette daha ziyade ekonomik konular ve tesisleşme gündeme geldi. Aydın ASKF Başkan Arıkan, “Aydın’da iş adamları takımlarımızın deplasman giderlerini bile karşılaşa, bu kulüpleri büyük bir yükten kurtarır” dedi

 

Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu(ASKF) Başkanı Hasip Arıkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ercan Gündoğdu, Özcan Kasım Payza, Okan Yalçın, Ayhan Afşar, Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra Şener’i makamında ziyaret etti.

 

Ekonomik konularda ve tesisleşme konularını gündemine alan ASKF Başkanı Arıkan Konuşmasında “Federasyonumuzda yaklaşık 140 kulüp var. Bu kulüplerin bir kısmı aktif olamazken, 130 tanesi aktif durumda.  Biz Amatör Spor Kulüpleri olarak basketboldan voleybola ve bütün spor dallarını kapsayan bir camiayız. Hakemiyle ve yöneticisiyle yaklaşık 40-50 bin civarında bir camiayı temsil ediyoruz” dedi.

 

KULÜPLER SIKINTI YAŞIYOR

Kulüplerin giderlerin yüksek olduğunu oysa gelirlerinin çok az olduğunu belirten Aydın ASKF Başkanı HasipArıkan şöyle devam etti: “Bu kulüp başkanlarımızın lige başlarken hazırlık çalışmaları oluyor bunlar malzeme gideri, sözleşme gideri, kulüp vizesi gibi büyük giderler mevcut. 1 veya 2 kulübün dışında hiçbir kulübün sabit bir geliri yok. Giderlerin artması ne yazık ki en çok kulüpte spor yapan gençleri etkiliyor. Biz bunu önlemek için arkadaşlarla beraber ekonomik sıkıntıları en aza indirgeme çalışmaları yapıyoruz” dedi.

 

SAHA VE TESİS SORUNU

Aydın ASKF Başkanı Arıkan, ekonomik sorunların ardından en önemli sorunun tesis olduğunu söyledi. Arıkan: “Ekonomik sorundan sonra en büyük sorun saha ve tesis sorunu. Bu sorun gündemde olan bir sorun. O zaman yaklaşık 25 saha çimlendirildi. Şu anda da Ataeymir, Çobanisa, Horsunlu ve Bağarası var. Bundan sonra hedefimiz kalan sahaları sentetik yapmak. Umurlu’daki sahanın aktif hale gelmesi için Efeler Belediye Başkanımızın yanına gittiğimizde söyleyeceğiz. Ne yapılması gerekiyorsa yapılmalı. Amacımız gençlerin sağlık şartlarda spor yapması. Oyuncunun formasında leke olmadan çıktığı sahalar istiyoruz. Aydın çevresindeki illerde çok güzel sahalar var. Hem takım hem de bireysel sporlarda takımlarımız başarıdan başarıya koşuyor. Bunu harekete geçirmek lazım. Hem Büyükşehir, hem de Efeler Belediyesi’ndeki spor dairelerinde çok faydalı ve iyi niyetli arkadaşlar var. Orada eğer amatör spor adına bir şey yapılmıyorsa birazda biz hatayı kendimizde arayalım diyoruz. Biz demek ki bir takım girişimleri yapamadık. O eleştiriyi kendimize yapalım ki, bundan sonra aynı hataları yapmayalım. Bundan sonra Büyükşehir ve Efeler Belediyesi’nde konuyla ilgili muhatap kimselere daha fazla ziyaret ederek eksiklerimizi anlatmalıyız Bunun için sizin desteğiniz bizim için gerçekten önemli” şeklinde konuştu.

 

İŞ ADAMLARINA ÇAĞRI

Aydın’da amatör spor için bir çivi dahi çakan kişinin başlarının üstünde yeri olduğunu dile getiren ve iş adamlarına seslenen Aydın ASKF Başkanı Arıkan, “Kulüplerimiz imkanları olmadan yüzlerce oyuncuyu barındırıyor. Büyük bir kamu hizmeti görüyoruz. İş adamları Aydın’da kazanıyor. Her iş adamı her ay bir spor kulübünün ihtiyacını karşılayabilir. Kulüpler deplasmanlara gidiyor. İş adamları deplasman giderlerini bile karşılaşa kulübün büyük bir yükünü almış olacak. Büyük maddi kazançları olan iş adamları için bunun bir hayrı vardır. O kadar çocuğu kötü yollardan koruyorsun. İşte biz, birlikte bunu her platformda anlatmaya çalışacağız” dedi.

 

ŞENER’DEN DESTEK SÖZÜ

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Aydın Gazeteciler Cemiyeti(AGC) Başkanı Semra Şener, Aydın ASKF2nin kamuoyunun dikkatini çekmek için hazırlatacağı görselleri, Aydın2ın gazetelerinin ve medyasının seve seve yayınlayabileceğini dile getirdi. AGC Başkanı Şener şunları söyledi: “Her zaman Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun yanındayız. Amacımız çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi koşullarda spor yapması ve eğitilmesi. Aydın Amatör Spor Kulüpleri olarak Aydın’da ASKF bünyesinde kaç takım, kaç oyuncunun görev yaptığı gibi bilgilerin yer aldığı bir görsel hazırlanabilir. İyi bir sloganla bu tüm vatandaşların dikkatine sunulabilir. Bu tarz bir görsel hazırlanırsa biz de basın olarak bunun duyurulması noktasında elimizden gelen desteği veririz. Öyle bir görsel en azından bir farkındalık yaratır. Gençlerin hayata sağlıklı bakması için yapılan bu hizmetin insanların dikkatini çekmesi lazım. Amacımız sadece iyi koşullarda spor yapılması ve eğitilmesi“ dedi.

 

BASIN MENSUPLARIYLA TURNUVA

Öte yandan AGC üyesi bir çok gazetecinin de sağlıklı spor yapmak istediklerini dile getiren AGC Başkanı Semra Şener: “Basın mensupları arkadaşlarım da sağlıklı spor yapabilmeli. Bu konuda ASKF ile ortak projeler geliştirebiliriz. Yine basın mensubu arkadaşlarımız ASKF ile organize halı saha maçları yapabilir. Bu konularda da projeler geliştirebiliriz” dedi.

Konuşmaların ardından Aydın ASKF Başkanı Hasip Arıkan AGC Başkanı Semra Şener’e çiçek taktip edip desteklerini beklediklerini söyledi.


Gazete Flaş
Bu haber 212 defa okundu.