AYDIN MHP’DE DEPREM: 460 İSTİFAAYDIN

05.10.2017 - 18:48

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Efeler İlçe Teşkilatından 460 üye Genel Merkeze tepki olarak istifa ettiler. İstifa edenler, Meral Akşener’in kuracağı partiye geçeceklerini belirttiler.

Aydın’ın Efeler İlçesi’nde MHP’de istifa depremi yaşanıyor. Efeler İlçesi’nde Elit Restorant’da bir araya gelen ve aralarında önceki dönem milletvekillerinden Recep Taner, önceki il başkanlarından Fevzi Köse, önceki dönem İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Alkan’ın da bulunduğu 460 MHP’li, MHP Genel Merkezi yönetimini protesto ederek partilerinden istifa ettiler.Eski İl Başkanlarından Hasan Muti’nin de içinde bulunduğu bir çok yönetici ve üye de istifa edenlere destek verdiler.

 

İstafa edenler adına açıklamayı İl Kadın Kolları eski başkanı Fatma Alkan yaptı. Alkan, Meral Akşener’in parti kuracağını ve kendilerininde Akşener’in partisine katılacaklarını söyledi. Alkan, son yıllarda ülkenin ciddi anlamda ekonomik, sosyal, siyasal iç ve dış sorunlarına karşı karşıya olduklarını belirtirken, bu sorunların çözümünün olmasına rağmen siyaset mekanizmasının da bu konuda tıkandığını söyledi. Alkan: “Son yıllarda ülkemizin ciddi anlamda ekonomik, sosyal, siyasal iç ve dış sorunlarla karşı karşıya olduğu hepimizin malumudur. Bu sorunları çözecek olan makam siyaset makamı olmasına rağmen siyaset mekanizmasının da tıkandığı, siyasilerin ülkemizin sorunlarına çözüm üretmek yerine yapay gündemlerle dikkatleri başka yönlere çektikleri ortadadır. Bu şartlar altında üyesi bulunduğumuz siyasi partilerde siyaset yapmanın bir anlamı olmadığını düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde, Türkiye'nin ana gücü olan, bölen değil birleştiren, ülkemizin umudu haline gelen Meral Akşener'in kuracağı bayram sofrası niteliğinde her kesimden insanı kucaklayan partiye katılmak üzere partilerimizden istifa ediyoruz" dedi.

 

Eski Aydın Milletvekili Recep Taner de, Türkiye'nin yeni bir direnç merkezine ihtiyacı olduğunu söyledi. Akşener'in partisine, destek verilmesini istedi. Taner, Akşener’in Türkiye’nin kuruluş değerlerine dönmesi için yola çıktığını, bu bağlamda herkesin Akşener’e destek olması gerektiğini belirtti. Taner: “‘Bir aydan fazla bir süre geçmesine rağmen bir türlü disiplin kararları kendilerine tebliğ edilmeyen, kendilerinden savunma istenmeyen kişiler olarak biz bugün istifa kararı aldık’’ dedi. Yapılan konuşmaların ardından MHP’liler, istifa dilekçelerini Efeler İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na vermek üzere dağıldı. 


Gazete Flaş
Bu haber 146 defa okundu.